Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-07-29

Wnioski Tomaszowa o zakup autobusów i budowę nowej bazy MZK z najlepszą oceną!

To już prawie pewne. Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy dofinansowanie na zakup hybrydowych autobusów oraz budowę bazy MZK. Oba tomaszowskie wnioski , jeden złożony przez miasto a drugi przez MZK, pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną i uzyskały najwyższą punktację w woj. łódzkim. Teraz czekamy na oficjalną decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego i podpisanie umowy na dotację.

MZK


Nasze miasto wnioskuje w sumie o ponad 34 mln zł dofinansowania. Tomaszów Mazowiecki chce zakupić łącznie 25 nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym.  Miejski Zakład Komunikacji chce połączyć zakup  z budową nowoczesnej bazy.  

Przypomnijmy, że na wniosek prezydenta radni przyjęli uchwałę intencyjną, która została dołączona do wniosków, zakładającą wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia, po uzyskaniu dofinansowania i zakupie nowych autobusów.  Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedzielę i święta.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij