Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wieczór z poezją Elizy Segiet

13 stycznia 2017 r. tomaszowianie mieli przyjemność błądzić „myślnymi mirażami” z poetką Elizą Segiet. O niezwykłej porze, bo godz. 18.18 rozpoczął się wieczór poetycki niezwykłej osobowości, kobiety doświadczonej życiowo, o wielu twarzach, talentach i umiejętnościach.

Zdjęcie Elizy Segiet i Anny Kot z wieczoru z poezją

W sympatycznej atmosferze autorka odpowiadała na liczne pytania prowadzącej Pani Anny Kot, ale również odczytywała fragmenty swych utworów lirycznych i dramatycznych.

Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się o późnym debiucie poetyckim, a także poznać meandry trudnej współpracy z wydawcami. Bohaterka wieczoru odniosła się  do wielu recenzji i prób zaszufladkowania jej twórczości jako poezji kobiecej. Nie zabrakło opowieści o trzech pasjach : filozofii, poezji i teatrze. Poetka mówiła również o literackich i życiowych priorytetach, niespełnionych i tych zrealizowanych marzeniach. Bohaterka wieczoru w swych wypowiedziach wiele miejsca poświęciła monodramowi „Prześwity” oraz dramatowi „Tandem”, który ma niebawem pojawić się na rynku wydawniczym.

Pani Eliza Segiet oczarowała wszystkich pięknymi tekstami refleksyjno-filozoficznymi. Nie zabrakło owacji i dowodów uznania. Wielbiciele twórczości poetki mieli również okazję spotkać się z nią w cztery oczy, zrobić wspólną fotografię oraz wręczyć kwiaty.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij