Weekend nie dla siatkarzy Lechii

KS Lechia Tomaszów musiała dwukrotnie uznać wyższość częstochowskiego Norwidu w konfrontacjach w fazie play-off. Gra będzie toczyć się do trzech zwycięstw.

plac gry w trakcie meczu

W sobotnim, pierwszym meczu, początek zwiastował twardą walkę do końca, ale to goście uzyskali przewagę, która przekładała się na wygrane sety. Szybka przegrana Lechii 0:3 nie pozostawiała złudzeń, kto będzie faworytem w dalszym ciągu rozgrywek. Zawodnicy obu drużyn nie mieli dużo czasu na odpoczynek i regeneracje, bowiem niedzielne spotkanie rozpoczęło się już o godz. 11.00. Drużyna Lechii rozegrała zdecydowanie lepsze zawody mimo porażki w tie-break'u. Zawodnicy wyszli na boisko bardziej zmotywowani. Długie wymiany piłek, gra w obronie oraz efektowne i efektywne ataki mogły się podobać zgromadzonym kibicom. W tym meczu zawodnicy Lechii popełnili zdecydowanie mniej błędów, pojawił się również blok punktowy. Piąty set należał jednak do zespołu gości.

Po dwóch porażkach u siebie, aby awansować dalej, Lechia będzie musiała starać się o doprowadzenie do stanu 2:2. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 12 marca w Częstochowie.