„We mnie jest płomień , który myśli”- lekcja biblioteczna dla młodzieży

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej  23 . 10. 2018 r odbyła się lekcja biblioteczna upamiętniająca życie i twórczość Zbigniewa Herberta w 20 rocznicę śmierci.

Książe polskiej poezji, budziciel wielkości w duszy polskiej, człowiek wielkiej szlachetności, odwagi i charakteru. Wszyscy jesteśmy jego dłużnikami. Tak na śmierć poety zareagowało środowisko artystów , polityków i uczonych.

Przy pl. Kościuszki 18 licznie przybyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10,II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ul. Nadrzecznej, Liceum Ogólnokształcące Thomas. Obok życiorysu poety młodzież miała okazje wysłuchać wierszy Zbigniewa Herberta , które odczytane zostały przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego Thomas.  W spotkaniu upamiętniającym twórczość  Zbigniewa Herberta  towarzyszyły zdjęcia z różnych okresów jego  życia.

Uczniowie obejrzeli materiał archiwalny – wywiad z samym pisarzem, wykorzystane zostały do lekcji bibliotecznej również fragmenty wypowiedzi Andrzeja Franaszka .
W księgozbiorze biblioteki są dostępne książki o Zbigniewie Herbercie, m. innymi „Pan od poezji –o Zbigniewie Herbercie  Joanny Siedleckiej.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim