Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-17

W Tomaszowie pojadą szlakiem majora Hubala

Tomaszów znalazł się na trasie wyścigu kolarskiego „Szlakiem walk mjr Hubala”, który odbędzie się w dniach 22 - 24 kwietnia. W ten sposób organizatorzy chcą sprawić, aby tegoroczna edycja imprezy odbywała się w miejscowościach, które mają związek z działalnością Henryka Hubala-Dobrzańskiego.

Zdjęcie kolarza ilustrujące artykuł

Poprzednie edycje wyścigu były rozgrywane w latach 2000-2010. W tym roku organizatorzy postanowili wznowić organizację wyścigu i planują przywrócić go jako zawody etapowe. Pierwszy odbędzie się w Tomaszowie.

W ostatnich latach polskie kolarstwo przeżywa swój najlepszy czas. Wystarczy wspomnieć o tytule mistrza świata, który Michał Kwiatkowski zdobył w Hiszpanii, czy też wspaniałe występy Rafała Majki w Tour de France. Co raz więcej polskich kolarzy bierze udział w zawodach Word Tour. Już w latach siedemdziesiątych miały miejsce rozgrywki nawiązujące do postaci mjra Henryka Hubala-Dobrzańskiego. W tym czasie, w okolicach Tomaszowa organizowano wyścigi, w których startowali kolarze w kategorii junior.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij