Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W SP 7... TRZY RAZY TEATR!

Rok teatralny w Szkole Podstawowej Nr 7 ( Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3 w Tomaszowie Maz.) został podsumowany i zakończony! 23 maja grupy teatralne działające w tej placówce zaprezentowały szerokiej publiczności efekty swojej całorocznej pracy artystycznej.

 Zdjęcie ze spektaklu

Zespoły wystąpiły dwa razy. Poranna prezentacja odbyła się dla dzieci i młodzieży szkolnej, wieczorna – dla lokalnej społeczności.

Jako pierwszy swój spektakl pt.: „Igraszki krasnali” zaprezentował zespół teatralny SIÓDEMKA. Uczniowie klasy czwartej w dowcipny sposób pokazali scenki z życia krasnali i perypetie postaci, które miały „szczęście” przekonać się, czy rzeczywiście małe bajkowe ludziki „robią pożytki”.

Drugim przedstawieniem, które obejrzała widownia był spektakl pt.: „Sąsiedzi” w wykonaniu utytułowanej grupy teatralnej ULINKI. Spektakl na motywach wiersza A. Fredro „Paweł i Gaweł”, świecił swoje triumfy zarówno na Tomaszowskich Teatraliach (Złota Maska), jak i w przeglądach teatralnych w Piotrkowie i Radomsku ( I miejsca).

 

Niebywałą atrakcją prezentacji było (podobnie jak w roku ubiegłym) przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek szuka księcia, czyli tam i z powrotem” w wykonaniu grupy teatralnej rodziców DOROSŁE DZIECI. Spektakl lekki, pełen humoru i satyry, oparty na motywach znanych bajek dla dzieci,  nie był pozbawiony dydaktycznego przesłania, ostrzegającego dzieci przed bezmyślnym korzystaniem z Internetu.

Z grupami teatralnymi na co dzień pracują nauczycielki Urszula Dąbrowska-Mrozek i Iwona Michalczyk.

 

Opiekunki grup składają serdeczne podziękowania swoim aktorom za całoroczny trud, a w szczególności dziękują Rodzicom za niebywałą atmosferę prób i za czas poświecony w przygotowanie spektaklu dorosłych.

 

Prezentacja zespołów teatralnych działających w SP 7 wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych placówki.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij