Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W Skansenie „na słodko”

„Słodka sobota” w Skansenie Rzeki Pilicy była kolejną imprezą zorganizowaną w ramach cyklu letnich wydarzeń kulturalnych ph. „To masz w Tomaszowie”. 17 lipca w Skansenie na mieszkańców naszego miasta, jak i turystów czekało moc atrakcji.

Budowa domków dla owadów, spacer botaniczny w poszukiwaniu ziół z przewodniczką Katarzyną Mikulską, zielarką, animatorką kultury, właścicielką firmy „W miejskiej Kniei”, stoisko miodów z Pasieki Jaros, stoiska rękodzielnicze, robienie podpłomyków oraz punkty edukacyjne Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Smardzewice oraz Spalskiego Parku Krajobrazowego, to tylko część niespodzianek przygotowanych tego dnia przez Miejskie Centrum Kultury.

Dla dzieci przygotowano ścieżkę sensoryczną, zabawy ruchowe i stanowisko plastyczne. Na przybyłych czekał minikurs języka migowego oraz program artystyczny wokalistów z Miejskiego Centrum Kultury, na czele z finalistką Voice Senior – Jadwigą Kocik. Bogaty program imprezy zamykał finisaż wystawy fotografii „Wartości pod ochroną. Rezerwaty przyrody Spalskiego Parku Krajobrazowego oraz jego otuliny” autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego. W tej części imprezy na scenie wystąpił z prelekcją na temat rezerwatów przyrody w Spalskim Parku Krajobrazowym Szymon Kielan, pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Widzowie usłyszeli wiersz pt. „Cuda natury” autorstwa grupy literackiej z MCK oraz piosenki „Pola zielone” i „Pamiętajcie o ogrodach” w wykonaniu Czesława Mincera obrazujące piękno natury.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij