Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W poszukiwaniu zbója Madeja

Tajniki Tomaszowa Mazowieckiego poznają od lipca do października br. uczestnicy projektu realizowanego przez nieformalną grupę GAWRA, którą tworzą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury oraz osoby związane z Fundacją Educator im. Ks. Stanisława Grada.

foto

„Groty Nagórzyckie” to niewątpliwie wizytówka naszego miasta. W ramach realizowane projektu nie mogło zabraknąć zwiedzania tej dawnej kopalni. Oprócz oglądania trasy i eksponatów dzieci wysłuchały opowieści przewodnika o historii grot. Najmłodsi spotkali też zbója Madeja z legendy przekazywanej z ust do ust przez pokolenia nagórzyczan i tomaszowian. Sami mieli okazję wcielić się w poszukiwaczy skarbów i odnaleźć ukryte przez zbója minerały.

Uczestnicy projektu wykonali unikatową biżuterię z kamieni szlachetnych oraz rysunki, używając kolorowego piasku. Technika ta nawiązywała do wydobywanego przed laty w tym miejscu piasku kwarcowego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij