Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W „CZWÓRCE” zdrowo, sportowo, bezpiecznie

W  Zespole Szkół nr 4 obchodzono nie tylko Dzień Dziecka, ale także, a może przede wszystkim, Dzień Patrona, który upłynął on pod hasłem: „Zdrowo, sportowo, bezpiecznie”.

Zdjęcie z festynu             .

W tygodniu poprzedzającym imprezę wiele się, m. in. odbyły się lekcje poświęcone patronowi szkoły, gimnazjaliści zapoznali młodszych kolegów  z sylwetkami Tomaszowskich Olimpijczyków, zostały przygotowywane prace plastyczne („Dyscypliny naszych Olimpijczyków” oraz plakaty z hasłem o tematyce sportowej).

 

Odbyły się również konkursy:

 

  • uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w II Olimpijskim Biegu Patrolowym o puchar przechodni. Pomysłodawczynie biegu i jego organizatorki to panie: Jolanta Olczyk i Jolanta Szafrańska;
  • uczniowie gimnazjum wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Tomaszowskich Olimpijczykach przygotowanym przez Ewę Czechowicz-Kutyło i Małgorzatę Kaczor;

 

Renata Kołodziejczyk  przedstawiła również wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego.

Po chwilach wypełnionych radością nagrodzonych  uczestników konkursów nastąpiło odśpiewanie hymnu sportowego przez maluchy, czyli klasy I-III.

Dyrektor Wacława Bąk, kończąc część oficjalną, wręczyła symboliczny znicz olimpijski wybranym przedstawicielom społeczności uczniowskiej i w ten oto sposób rozpoczęła się sztafeta pokoleń uliczkami osiedla.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniowie I etapu edukacyjnego nie wzięli udziału w biegu, ale za to stworzyli barwny, wesoły korowód, który przemaszerował uliczkami Niebrowa, wywołując radość i  zainteresowanie mieszkańców. Uczniowie nieśli transparenty ze sportowymi hasłami, śpiewali hymn szkoły ułożony specjalnie na tę okazję. Po zakończeniu parady dzieci wraz z nauczycielkami zintegrowali się, wykonując wspólny układ taneczny.  Następnie dzieci brały udział w szeregu konkurencji m.in.: biegu  Lewandowskiego, slalomie kelnera, Małym Robin Hoodzie, latających maskotkach. By uzupełnić zapasy energii, rodzice przygotowali piknik z pysznymi przekąskami, w myśl hasła: „Olimpijczykiem zostać chcesz, musisz zdrowo jeść ”.

W tym czasie starsi uczniowie, podzieleni na szkołę podstawową i gimnazjum, uczestniczyli w zajęciach zgrupowanych w bloku sportowym i prozdrowotnym. Można było zbadać sobie ciśnienie krwi, poziom glukozy, stężenie CO2 w organizmie, a także obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego i pokaz akcji ratowniczej prowadzonej przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W bloku sportowym natomiast uczestnicy festynu mogli się popisać m. in. celnością rzutu do kosza i do celu, znajomością unihokeja czy też zręcznością w kozłowaniu piłki.

 

Nad całością festynu, jego tematyką, zorganizowaniem i przebiegiem czuwały koordynatorki całego Dnia Patrona i Dnia Dziecka –Magdalena Dorociak, Anna Majda i Katarzyna Ziemnicka.

Szczególne podziękowania należą się  Maciejowi Winnikowi – za wspaniałe, profesjonalne prowadzenie festynu i bezinteresowne użyczenie prywatnego sprzętu nagłaśniającego.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij