VII Wiosenny Truniej Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Kultury zaprosiło sympatyków tenisa stołowego do udziału w VII Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii open. Do zawodów, które zostały rozegrane w filii Tkacz zgłosiło się 30 uczestników w różnym wieku.

Turniej został rozegrany systemem „rosyjskim pełnym” tj. do dwóch przegranych pojedynków. Do dyspozycji grających było 5 stołów tenisowych co pozwoliło na rozegranie dodatkowych meczy o miejsca w kwalifikacji końcowej. Zwycięzcą turnieju został Zbigniew Goździk pokonując w wielkim finale Huberta Gawędę 3:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Zbigniew Goździk
    2. Hubert Gawęda
    3. Tomasz Wieteska
    4. Dariusz Będzyński
    5. Mateusz Dąbrowski
    6. Bogusław Frankiewicz
    7. Bartłomiej Choduń
    8. Marcin Jeżak
    9. Jacek Jaworski
    10. Paweł Burchard

Czterech pierwszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury. Wśród uczestników byli reprezentanci z terenu powiatu tomaszowskiego oraz sympatycy tej dyscypliny z Opoczna.

Tenis to forma rekreacji ruchowej, która łączy pokolenia. Najstarszy uczestnik VII Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Miejskiego Centrum Kultury miał lat 75, a najmłodszy lat 12. W gronie uczestników znalazły się dwie młode tenisistki siostry Natalia i Julia Bartczak.

Organizatorzy serdecznie dziękują Zarządowi Miejskiemu TKKF w Tomaszowie Maz. za wsparcie i okazaną pomoc w realizacji wydarzenia. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali Tadeusz Lubicki i Kamil Wrona.

Źródło: MCK