Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-04-14

VICTORIA w PÓŁFINALE

Kolejny duży sukces odniosły zawodniczki UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki, ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski, awansując do półfinałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek młodszych.

 Zdjęcie drużyny z zawodów

Drużyna juniorek młodszych UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki sprawiła dużą niespodziankę awansując do półfinałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Tomaszowskie szczypiornistki zajęły drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Dobrzeniu Wielkim w dniach 08- 10 kwietnia. Nasz zespół to ubiegłoroczny wicemistrz Polski w kategorii młodziczek, który w obecnym sezonie startował w wyższej kategorii wiekowej, czyli w juniorkach młodszych, grając z zespołami o rok starszymi. W turnieju ćwierćfinałowym dziewczyny zagrały trzy dobre mecze. W pierwszym, po wyrównanej walce, nieznacznie przegrały, trzema bramkami z MKS Tarnów 27:30. W drugim spotkaniu rozgromiły dwudziestoma bramkami zespół Gem Posada Górna 38: 18. Z kolei trzeci mecz z gospodyniami turnieju decydował o awansie do półfinałów. Do przerwy wynik był remisowy 15: 15, wyraźna przewaga UKS Victoria zaczęła się w ostatnich 10 minutach meczu, gdy drużyna z Dobrzenia Wielkiego nie wytrzymała kondycyjnie i przegrała 24:30, dzięki czemu nasze dziewczyny mogły cieszyć się z awansu do półfinałów Mistrzostw Polski.

Prezes Klubu Marek Parada dziękuje zawodniczkom za wspaniałą postawę i wykonanie planu w 100 procentach. Dziewczyny wykazały hart ducha, wolę walki i nawet przez chwilę nie wątpiły w zwycięstwo. Słowa podziękowań należą się trenerowi Pawłowi Szczurtkowi za przygotowanie zespołu pod względem motorycznym, techniczno- taktycznym i mentalnym. Serdecznie dziękuję rodzicom i kibicom, którzy przyjechali na mecze do Dobrzenia Wielkiego wspomagającym gorącym dopingiem nasz zespół. Do podziękowań dołączają się również trener i zawodniczki.

Tomaszowski klub wręczył trenerom poszczególnych zespołów materiały promocyjne miasta przekazane przez Urząd Miasta.

Drużyna UKS Victoria wystąpiła w następującym składzie: bramkarki: Martyna Turlik, Dominika Frankiewicz, Aleksandra Adamus, zawodniczki z pola: Milena Bykowska (1 bramka w turnieju), Kamila Dziubałtowska, Helena Drochlińska (21), Aleksandra Tulin (6), Maja Dziubałtowska (15), Sandra Grochulska (6), Aleksandra Ślifierska (3), Malwina Musialik (3), Milena Chałupka (28), Wiktoria Biazik (2), Blanka Kolanko (6), Alicja Karaszewska, Aneta Wasilewska (2), Wiktoria Świnoga, Klaudia Janas, Jagoda Dzierżanowska.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij