Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Upamiętniliśmy wrześniowe rocznice

Władze miasta i powiatu, delegacje związków kombatanckich, delegacje organizacji społecznych i politycznych, delegacje służb mundurowych, placówek oświatowych i kulturalnych oraz mieszkańcy miasta 17 września uczcili 82. Rocznicę Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka.

Podczas uroczystości, która rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” złożono kwiaty pod Miejscami Pamięci Narodowej oraz zapalono symboliczne Światełko Pamięci pod Pomnikiem w Hołdzie Zesłańcom Sybiru na skwerze przy ul. Jana Pawła II i Wandy Panfil. Wystąpienie okolicznościowe prezydenta Marcina Witko odczytała w jego imieniu Izabela Śliwińska – zastępca prezydenta. Oprawę uroczystości stanowiły okolicznościowe pieśni patriotyczne w wykonaniu lokalnych artystów, a jej pierwsza część zakończyła się „Hymnem Sybiraków”.

Drugą część uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego w intencji Ojczyzny i rocznic. Po mszy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Obeliskiem poświęconym „Rodakom Zamordowanym, Zmarłym i Zaginionym w Rosji Carskiej i Sowieckiej w latach 1768-1958”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij