Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Unikatowa wystawa w MCK

Do 1 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. T. Kościuszki 18 oglądać można wyjątkową wystawę zatytułowaną „Niedokończona myśl”. Złożona jest z kilkunastu obrazów „malowanych nitką”, których autorem jest Mirosław Bernacki, tomaszowski artysta plastyk i pracownik merytoryczny MCK.

 

tkanina unikatowa Bernacji


To pierwsza indywidualna wystawa pana Mirosława, choć tkaniną unikatową zajmuje się nie od dziś. Prace wykonane techniką haftu maszynowego i aplikacji powstały na przestrzeni ostatniego roku i są implikacją osobistych przeżyć artysty.

Na wernisażu, który odbył się 31 stycznia w Miejskim Centrum Kultury, towarzyszyła mu m.in. rodzina, przyjaciele oraz młodzież z pracowni rysunku i malarstwa, którą prowadzi w filii „Tkacz” MCK.

Mirosław Bernacki  jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na  Wydziale Tkaniny i Ubioru. Dyplom obronił w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Artysta malarz, grafik komputerowy, rzeźbiarz, przez wiele lat pracował z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Domu Kultury w Niewiadowie jako instruktor malarstwa i rysunku.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij