Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-12

Uczniowie uczyli się patriotyzmu

11 listopada obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada 2015 roku w Zespole szkół nr 4 w Tomaszowie Maz. odbyły się obchody 97.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które były połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Uroczystość szkolną rozpoczęto od części oficjalnej: wprowadzenia sztandaru szkoły i aktu ślubowania. Najmłodsi uczniowie gimnazjum zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie mogli obejrzeć program "Droga Polaków do wolności" przygotowany przez uczniów gimnazjum. W czasie występu wszyscy zebrani mogli przypomnieć sobie najważniejsze daty, wydarzenia historyczne, dzięki którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność i znalazła się na mapach Europy i świata.

Fragment uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości wraz z występami można zobaczyć TUTAJ

Występują kolejno: Karolina Ziętek (kl.5a), Anna Świnoga (kl.2s gimnazjum), Zuzanna Borowska (kl.6s), chór z ZS nr 4 oraz ponownie Anna Świnoga.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij