Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczniowie „Jedynki” trenują w Arenie Lodowej

Pod hasłem "Arenę mamy i się ślizgamy!" grupa 240 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w ZS-P nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczy w zajęciach nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach, które odbywają się od początku stycznia w Arenie Lodowej.

FOTO

Do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów w ramach zadania "Sport dla Wszystkich", działania "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży" finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, a ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych, przystąpił Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Tomaszowie Mazowieckim, który działa w SP 1. Część środków zapewnił także Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Tomaszowie. 

16 grup uczniów z klas I – IV czynnie spędza czas poza zajęciami lekcyjnymi, a swoje umiejętności jazdy na łyżwach dzieci podnoszą pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów łyżwiarstwa. Zajęcia będą odbywać się do 30 marca 2018 roku z przerwą na czas ferii zimowych. Każda grupa odbywa zajęcia raz w tygodniu, a dzieci dowożone są pod arenę busami. Po zajęciach dzieci odwożone są do szkoły. Wsparciem dla uczestników i prowadzących zajęcia są rodzice, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w pomoc podczas przygotowania dzieci do zajęć, a później dopingują je z trybun. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami, poza zakupem dla dzieci łyżew. Nawet kaski zapewnia UKS Jedynka. 

Program upowszechniania jazdy na łyżwach wśród uczniów Jedynki jest realizowany po raz szósty i każdego roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców. Prowadzone zajęcia przyczyniają się do ogromnej popularyzacji łyżwiarstwa. Stały się atrakcyjną formą zaspokajania potrzeb ruchowych, dzięki czemu aktywność fizyczna podejmowana przez dzieci jest świadoma i dobrowolna. Dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwijania swojej sprawności fizycznej oraz zrozumienia powodów i sensu starań o własne ciało, zdrowie i sprawność. 

Warto też dodać, że w Szkole Podstawowej nr 1 funkcjonują również klasy sportowe o profilu łyżwiarskim, a uczniowie Jedynki przywożą z zawodów wiele medali.  

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij