Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie „Dziesiątki” z wizytą w Zamku Królewskim

W poniedziałek 4 kwietnia czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 udali się do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Zamek Królewski w ramach programu edukacyjnego „Bellotto”.

Uczniowie „Dziesiątki” z wizytą w Zamku Królewskim

Uczestnicy wycieczki poznali historię zamku, obejrzeli m.in. pomieszczenia straży królewskiej, trzy sale tronowe, salę balową, a także gabinet i sypialnię Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Uczniowie wzięli też udział w zajęciach „O tym, jak Bellotto malował”. Poprowadziła je Agnieszka Pabian, która w szczegółowy sposób przybliżyła postać samego mistrza. W sali Canaletta czwartoklasiście mieli okazję policzyć jego dzieła, a potem stworzyli żywy obraz weduty Warszawy.

Na zakończenie uczniowie zeszli do lochów, by poznać rycerzy i ich świat. Każdy z nich został pasowany na rycerza. Uczniowie przysięgali, że będą honorowi, uczciwi i grzeczni.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij