Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczeń z Tomaszowa w finale ogólnopolskiego konkursu

Michał Osowski z Tomaszowa Mazowieckiego uczeń klasy 3 Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego zajął drugie miejsce w województwie, a tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego który odbędzie się w Lublinie.


 6 marca 2018 roku w Łodzi odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego konkursu tematycznego dla uczniów gimnazjów „Papież Słowianin”. Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II organizowany jest przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. 60 najlepszych uczniów z całego województwa którzy przeszli etap szkolny pisali test  wiedzy. Tematem dziewiątej edycji Konkursu był: Św. Jan Paweł II -świadek i uczestnik zmagań o wolność i niepodległość Polski.

Ucznia do konkursu przygotował  nauczyciel religii mgr Marcin Rybak. Michałowi serdecznie gratulujemy (tym bardziej, iż tydzień wcześniej zajął 1 miejsce w województwie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej)oraz życzymy sukcesu na etapie ogólnopolskim.

O patronat nad IX edycją Konkursu, zostali poproszeni Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Arcybiskup Metropolita Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Przewodniczący Zarządu Fundacji Konferencji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia.


 

Źródło: SP nr 3


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij