Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Twój Parasol” ‒ bezpłatna aplikacja dla osób doświadczających przemocy

Mobilna aplikacja na telefon „Twój Parasol” to praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doznającym przemocy domowej. Daje możliwość dyskretnego kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail. W Tomaszowie Mazowieckim przez aplikację o problemie będzie można poinformować m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

„Twój Parasol” przypomina program informujący o pogodzie, jaki wiele osób ma na swoim smartfonie. Jednak po dwukrotnym kliknięciu w obrazek przechodzi się do ukrytej części programu. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie osobom dotkniętym przemocą.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest "notatnik", dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, który później będzie mógł służyć jako materiał dowodowy.

"Twój Parasol" daje również możliwość przesyłania informacji o zdarzeniach związanych z przemocą do ewentualnego wykorzystania później (zapisuje je w tzw. chmurze) oraz dyskretnego kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail, a także szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach.

Aplikację można na telefon pobrać za darmo poprzez Google Play i Apple Store. Program jest też dostępny na stronie internetowej www.twojparasol.com.

Z „Twojego Parasola” korzysta już Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, do którego będzie można teraz przesyłać informacje o doświadczaniu przemocy domowej także za pomocą tej aplikacji.

Poniżej w załączniku, a także na stronie internetowej MOPS, dostępna jest instrukcja konfiguracji aplikacji „Twój Parasol”. Adres alertu to: twojparasol@mopstm.pl.

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij