Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Trzynastka dla Niepodległej

W Szkole Podstawowej nr 13, w nocy z piątku na sobotę ( 20/21 kwietnia br.)  miało miejsce niecodzienne wydarzenie.  Kilkudziesięciu uczniów pod opieką nauczycieli  zdecydowało się spędzić całą noc w szkole, aby aktywnie i ciekawie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Początek spotkania zainaugurowały zajęcia sportowe, w których przedstawiciele klas konkurowali ze sobą, aby sprawdzić swoją wytrzymałość , sprawność  i  honorowo wygrać sukces dla swojej klasy. Następny punkt nocnego spotkania stanowiły konkurencje wzorowane na telewizyjnym teleturnieju.  Cztery drużyny rywalizowały między sobą, biorąc udział w quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce, Tomaszowie Mazowieckim i szkole. Konkurencje  propagowały wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów naszego kraju, ale również naszej małej Ojczyzny.

Podczas nocowania w szkole  nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku przygotowanego przez uczniów oraz dyskoteki z polskimi przebojami. Na koniec nocnego repertuaru uczestnicy  obejrzeli film, pt: „Mój biegun”.

foto. K. Pieńczak

Źródło: SP nr 13

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij