Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Trwa wydawanie Kart Tomaszowianina

Kilkaset osób odebrało już Karty Tomaszowianina. Wnioski o wydanie dokumentu nadal można składać m.in. na stronie internetowej www.kartatomaszowianina.pl Karta Tomaszowianina będzie uprawniała do wielu ulg i zwolnień, w tym do bezpłatnych przejazdów MZK.

FOTO

Od 25 lipca ponad 1800 osób złożyło już wnioski o wydanie Karty Tomaszowianina. Najwięcej wniosków złożyli dotychczas tomaszowscy seniorzy.

Dokument może otrzymać mieszkaniec naszego miasta, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania to miasto Tomaszów Mazowiecki. Kartę otrzymają również niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. 

Wniosek można najszybciej złożyć elektronicznie na stronie internetowej www.kartatomaszowianina.pl

Wniosek w formie papierowej można otrzymać w kilku punktach na terenie miasta: w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta (budynek C), w Informacji Urzędu Miasta (budynek A), w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta w Galerii Tomaszów (w czwartki i soboty w godz. 10.00-18.00), a także w Informacji Turystycznej na pl. Kościuszki i w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Po rozpatrzeniu wniosku wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo o możliwości odbioru Karty. Dokument należy odebrać osobiście (w przypadku osób niepełnoletnich odbioru dokonuje rodzic/ opiekun prawny po okazaniu dowodu osobistego i dowodu uiszczenia opłaty).


Wysokość opłat za Kartę Tomaszowianina

Karta jednoroczna:

- 15 zł osoby pełnoletnie

- 10 zł dzieci i młodzież do 18 roku życia

Karta trzyletnia

- 30 zł osoby pełnoletnie

- 20 zł dzieci i młodzież do 18 roku życia


Ulgi i zwolnienia

Pierwsze zniżki zostaną wprowadzone już 1 września br. Wkrótce poznamy pełen katalog zwolnień i ulg.

Karta Tomaszowianina i Karta Młodego Tomaszowianina będą uprawniały m.in. do bezpłatnego korzystania z przejazdów komunikacją miejską. Tomaszowianie będą mogli również liczyć na rabaty na stacji benzynowej budowanej przy Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym przy ul. Warszawskiej. Posiadacze Karty Tomaszowianina zapłacą mniej za opłatę w ograniczonej już Strefie Płatnego Parkowania. Z ulg będzie można również skorzystać w Arenie Lodowej, obiektach sportowych i rekreacyjnych, Skansenie Rzeki Pilicy, Grotach Nagórzyckich, Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, a także podczas koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.  Specjalne zniżki przygotują również partnerzy programu. Co ciekawe, Karta Tomaszowianina i Karta Młodego Tomaszowianina będą także pełniły funkcje karty bibliotecznej.

Wszystkie zniżki i zwolnienia będą sukcesywnie wprowadzane.

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij