Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowskie tereny inwestycyjne. Ponad 11 mln zł na budowę nowej drogi

Ponad 11 mln zł będzie kosztowała droga wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, która pozwoli otworzyć nowe tereny inwestycyjne. Powstanie ona od węzła Tomaszów – Centrum na S8 w kierunku Łaziska. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM. To wspólny projekt miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki, który otrzymał dofinansowanie z środków unijnych.

Koparka

Do Urzędu Miasta wpłynęło 5 ofert na budowę. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim Sp. Z O.O. z Piotrkowa Trybunalskiego. Wartość umowy opiewa na kwotę 11 599 098,87 zł. Wykonawca zadeklarował również 5 lat gwarancji. Erbedim zatrudni również 10 osób bezrobotnych na umowę o pracę.

W ramach inwestycji powstanie droga o długości 2,2 km wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, most na rzece Czarna Bielina, drogi serwisowe umożliwiające dojazd do przyległych działek, wyloty kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami do podczyszczania wód opadowych, kanalizacja sanitarna grawitacyjna oraz tłoczna, wodociąg, sieć elektroenergetyczna i oświetlenie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, miasto i gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymali dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Liderem projektu jest samorząd miejski.

Projekt pozwoli otworzyć tak ważne dla tomaszowian nowe tereny inwestycyjne. Zwycięzca przetargu będzie musiał zakończyć prace do 15 października 2018 roku.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij