Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszowscy seniorzy na "Przystanku 60+"

Tomaszowscy seniorzy wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej - "Przystanek 60+", który popularyzuje amatorskie teatry seniorów. Po raz trzeci na scenie Łódzkiego Domu Kultury aktorzy w wieku dojrzałym prezentowali swoje dokonania artystyczne. Tegoroczna edycja festiwalu  adresowana jest do amatorskich grup teatralnych i kabaretowych z Łodzi i województwa łódzkiego.

Zdjęcie z przeglądu

25 kwietnia w pierwszy dzień przeglądu Tomaszów Mazowiecki reprezentowała Sekcja Artystyczna Klubu Seniora "Słoneczna Jedynka", wystawiając etiudę teatralną „To wiek, nasz wiek”. Był to spektakl przedstawiający grozę wojny, okrucieństwo okupacji hitlerowskiej, ale także radość z odzyskanej wolności. Reżyserem i autorem scenariusza jest prezes klubu Wojciech Kuc. W tej niezwykłej teatralnej lekcji historii gościnnie udział wzięła Katarzyna Wojtaszczyk z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, wykonujac na skrzypcach utwór „Ta ostatnia niedziela”.

Gra aktorska, montaż słowno -muzyczny i naturalna ekspresja występujących, wszystko to porwało publiczność, która na stojąco nagrodziła zespół SAK brawami. Na widowni za artystów trzymała kciuki Iza Kaczmarek reprezentująca MOPS oraz Anna Zieja z MCK-u delegowana z Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia. Udział w "Przystanku 60+" był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz MOPS-u, przy którym działa klub.

Tomaszów na przeglądzie  reprezentuje również Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który w drugim dniu przeglądu zaprezentuje teatr jednego aktora. Tomaszowskim seniorom życzymy sukcesów i gratulujemy apetytu na życie.

Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij