Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-23

Tomaszowianie Żołnierzom Wyklętym

Społeczny Komitet Ufundowania Tablicy Pamięci Żołnierzom Wyklętymi i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” zapraszają na uroczystość odsłonięcia Tablicy Poświęconej Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tomaszowie Mazowieckim.

Zdjęcie symbolizujące Żołnierzy Wyklętych

Uroczystość odbędzie się w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”  28 lutego o godz.10.30 przy ul. Bohaterów 14-tej Brygady/Armii Krajowej.

Program:
-powitanie uczestników uroczystości
-odczytanie listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników wszystkich uroczystości organizowanych w Polsce dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych
-nakreślenie rysu historycznego dotyczącego Żołnierzy Wyklętych i inicjatywy obywatelskiej towarzyszącej odsłonięciu tablicy, podziękowania dla fundatorów
-odczytanie wiersza poświęconego Żołnierzom Wyklętym
-uroczyste odsłonięcie tablicy przez przedstawiciela potomków Żołnierzy Wyklętych oraz władz lokalnych
-poświęcenie tablicy
-składanie kwiatów i zapalenie zniczy
-przemówienia okolicznościowe
-podziękowania i zakończenie uroczystości.

Uroczystość odbędzie się po Patronatem Narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Patronatem prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Tomaszowie.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij