Tomaszowianie z nominacjami do etapu wojewódzkiego OKR

Aż pięcioro z siedmiorga laureatów eliminacji powiatowych 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które miały miejsce pod koniec marca w Miejskim Centrum Kultury, przeszło pomyślnie etap rejonowy i awansowało do etapu wojewódzkiego tego prestiżowego konkursu.

Eliminacje rejonowe odbyły się 15 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. Przed komisją konkursową zaprezentowało się 36 uczestników w czterech turniejach: recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana oraz teatr jednego aktora.

Wśród 14 osób nominowanych do etapu wojewódzkiego 68. OKR pięcioro to tomaszowianie. W turnieju recytacji w kategorii dorosłych nominację otrzymała Elżbieta Jakóbczyk. W tym samym turnieju, ale w kategorii młodzieży do dalszego etapu przeszli: Zofia Jagodzińska z I LO, Anna Kagankiewicz, reprezentująca Powiatowe Centrum Animacji Społecznej oraz Maciej Kowalski z II LO. Listę nominowanych uzupełnia Robert Pająk, reprezentujący Miejskie Centrum Kultury, który przed jury pokazał monodram wg własnego pomysłu.

Wszystkim nominowanym gratulujemy i życzymy sukcesów podczas zmagań konkursowych w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 13-14 maja w Łódzkim Domu Kultury.