Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-05-02

Tomaszów w biało-czerwonych barwach

Majowe uroczystości patriotyczne rozpoczęły się w poniedziałek, 2 maja, od wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 10 żołnierze 25 BKP dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej.

Uczestnikom uroczystości przedstawiono historię powstania polskich barw narodowych. Odbył się również pokaz tańca w kolorach biało-czerwonych zaprezentowany przez finalistów konkursu patriotycznego „Kolory bliskie sercu” ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.


Obchody Dnia Flagi RP, tradycyjnie już zakończyła wspólna fotografia władz miasta i powiatu, kombatantów, radnych, służb mundurowych, przedstawicieli organizacji politycznych i społecznych, nauczycieli i uczniów z tomaszowskich placówek oświatowych, harcerzy i strzelców oraz mieszkańców naszego miasta, którzy wzięli udział udział w biało-czerwonym święcie.

Przypomnijmy, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto państwowe wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Natomiast już jutro zapraszamy na uroczystości związane z 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się o godz. 9 uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego. Następnie o godzinie 10 uczestnicy uroczystości przemaszerują na pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie rozpocznie się kolejna odsłona majowych obchodów.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij