Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-10-18

Tomaszów Mazowiecki na targach World Travel Show

Tomaszów Mazowiecki wziął udział w międzynarodowych targach turystycznych World Travel Show. Promowaliśmy m.in. Skansen Rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie, Niebieskie Źródła, a także „Tomaszowskiego Obwarzanka Tradycyjnego”. Targi odbyły się od 14 do 16 października w Nadarzynie.

targi, tomaszów mazowiecki, World Travel Show

Przez trzy dni, centrum targowo-kongresowe PTAK Warsaw Expo odwiedziły setki osób. Stoisko naszego miasta cieszyło się dużym zainteresowaniem. Największe wzbudzał młynarz i możliwość zmielenia ziarna na żarnach, a także model młyna pływającego, będący eksponatem Skansenu Rzeki Pilicy.

W trakcie targów, popularnością cieszył się również „Tomaszowski Obwarzanek Tradycyjny”. To produkt tradycyjny, który znalazł się na liście Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obwarzanki zostały przygotowane metodą tradycyjną przez Panią Mariolę Krzysztofik.  Wszystkie czynności od wyrobienia ciasta do wypieku wykonuje ręcznie ściśle według starej przedwojennej rodzinnej receptury i nawleka je na sznureczki, co także stanowi tradycyjną formę sprzedaży tego produktu.

World Travel Show to miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami. Bogaty program imprez towarzyszących pozwolił wszystkim odwiedzającym spędzić aktywny weekend, pełen ciekawych dyskusji i inspiracji podróżniczych.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij