Tłusty Czwartek na ludowo

Według obyczaju ostatni tydzień karnawału rozpoczyna Tłusty Czartek, zwany też zapustami. W tym roku wypada już 8 lutego. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w dzielnicy Białobrzegi, w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filii DOK, organizowana jest tego dnia obrzędowa impreza folklorystyczna „Tłusty Czwartek na ludowo”.

Zaprezentują się podczas niej zespoły artystyczne zaproszone z Gminy Lubochnia. Widowisko obrzędowe „Idą, idą kolędnicy” przedstawi Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubochnianie, a zespół Koła Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” widowisko „Jak to dawniej na wsi bywało”. Organizatorzy serdecznie zapraszają, poczęstują także pączkiem.
Imprezie patronuje Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

8 lutego 2018, godz. 17.30, Dzielnicowy Ośrodek Kultury ul. Gminna 37/39. Wstęp wolny.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury filia DOK