Tłumy na Koncercie Karnawałowym w „mechaniku”

Kilkaset osób wysłuchało w niedzielny wieczór, 9 lutego koncertu, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. W repertuarze znalazła się muzyka filmowa, utwory musicalowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. W trakcie wydarzenia odbyła się również zbiórka środków na leczenie 9-letniego Maksa.

koncert karnawałowy 2020

Niedzielny Koncert Karnawałowy to już kolejna muzyczna podróż, w którą zabrała publiczność Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego pod dyrekcją Kamila Wrony. Tworzą ją głównie uczniowie szkół muzycznych z Tomaszowa i Skierniewic, a jej skład przy większych projektach uzupełniają także nauczyciele PSM oraz uzdolnieni muzycznie pracownicy Miejskiego Centrum Kultury.

Muzykom na scenie towarzyszyli wokaliści: Anna Gnatek, Agnieszka Dębowska, Kamila Kamocka, Jadwiga Kocik, Michał Domagała, Artur Dyśko, Mieczysław Kincel, Krzysztof Głuszka i Adam Wiączek.

Gościnnie wystąpili również Anna i Romuald Spychalscy ‒ muzyczny duet popularyzujący muzykę operową, operetkową, musicalową oraz ambitną muzykę rozrywkową, a także saksofonista Dave Bo (Dawid Bocz).

Publiczność bawiła się doskonale, słuchając m.in. takich utworów jak:  „Besame mucho”, „My heart will go on”, „Dumka na dwa serca", „Shallow”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Kryzysowa narzeczona”, „Simple the best”, a wiele z nich, np. „Życie jest nowelą” z serialu „Klan” czy „Szukaj mnie” z filmu „Kogel-mogel” śpiewając wraz z wykonawcami.

Podczas koncertu odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz 9-letniego tomaszowianina Maksymiliana Żeleźnego, który zmaga się z chorobą nowotworową. Do puszek trafiło 3199 zł 50 gr oraz 10 euro.

W styczniu 2020 roku u chłopca wykryto nowotwór złośliwy kości udowej prawej. Obecnie Maks jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Rozpoczął chemioterapię. Czeka go również zabieg operacyjny oraz intensywna rehabilitacja.

Maksymilianowi i jego rodzicom można również pomóc, przekazując 1% podatku dochodowego. W tym celu w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000079660, a w rubryce „Informacje uzupełniające ‒ cel szczegółowy 1%” podać: Maksymilian Żeleźny. Można także przekazać dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której chłopiec jest podopiecznym: 01-849 Warszawa, ul. Przybyszewskiego 47, Bank Pekao SA V o/W-wa, nr konta fundacji: 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694, tytułem Maksymilian Żeleźny.

Organizatorami koncertu byli: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.