Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


TKKF- iada 2022

W piątek 22 lipca na boisku SP nr 10 w Tomaszowie odbyła się Wakacyjna Olimpiada TKKF-iada 2022, którą zorganizowali Ognisko TKKF ZNP i Komenda Hufca ZHP przy współudziale SP nr 10. Uczestniczyły w niej dzieci ukraińskie i polskie z półkolonii zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP.

W tym roku nazwa olimpiady nawiązywała do 65-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Wakacyjne olimpiady w Tomaszowie od 1982 roku zaczął organizować Zarząd Miejskiego TKKF z inicjatywy ówczesnego prezesa Antoniego Smolarka. Natomiast od 2001 roku głównym organizatorem jest Ognisko TKKF ZNP.

Stałe cele tej olimpiady to uatrakcyjnienie dzieciom letniego wypoczynku, propagowanie idei olimpijskiej i zasad fair play oraz wyłonienie najlepszych w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zawodnicy startowali w 3-boju sprawnościowym (bieg wahadłowy na 50 m, skok w dal z miejsca i rzut piłką koszową na odległość). Konkurencje sędziowali członkowie Ogniska TKKF i kadra instruktorska półkolonii. Podsumowanie TKKF-iady odbyło się podczas podsumowania półkolonii ZHP. Najpierw najlepszym w 3-boju w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców wręczono medale, dyplomy, znaczki PKOl i nagrody. Dodatkowo wyróżniono także najlepszych spośród złotych medalistów. W nawiasach miejsca w konkurencjach.

Najlepszym zawodnikiem, który zwyciężył w 3 konkurencjach okazał się 14-letni Ruslan Bazhaiev. Kolejni to Arina Bazhaieva (1,1,2), Liliana Kubacka (1,1,2), Yaroslav Sorokin (1,1,2), Oleksandr Ivanyk (1,1,2), Oleksii Zadniprovskyi (1,1,3), Sofia Rozumets (1,2,2), Iga Pękowska (1,2,2), Anna Baliuk (1,2,2), Ivanna Rozumets (1,2,3). Najmłodszymi zawodnikami byli: 5-letni Bohdan Shliahto i 6-letni Oleksandr Ivanyk, których także nagrodzono. Należy dodać, że dla znacznej większości zawodników był to pierwszy zdobyty medal i odbiór na podium było dla nich bardzo miłym przeżyciem.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij