• Data opublikowania: 2022-04-12

Tkacz Music Cafe – koncert zespołu Heima

Łódzki zespół Heima, finalista ubiegłorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych, zagra 29 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Początek koncertu o godz. 19. Wydarzenie rozpocznie nowy muzyczny cykl w MCK pn. „Tkacz Music Cafe”, którego celem będzie prezentowanie tomaszowianom młodych artystów oraz wspólne odkrywanie nowych stylów muzycznych.

Zespół Heima powstał w 2017 roku. Pod obecną nazwą gra od trzech lat. Jego wokalistką i autorką tekstów jest Olga Stolarek. Muzycy płynnie poruszają się między różnymi gatunkami, jak:  indie pop, art rock czy shoegaze. Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

Heima ma na koncie kilkadziesiąt koncertów oraz udział w festiwalach. Wystąpili między innymi na Soundedit Festival, FAMA czy Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 r. zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 r. finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół współpracuje z łódzkim producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji został zarejestrowany materiał na debiutancką płytę zespołu pod tytułem „W domu”, która ukazała się 16 lutego 2022 r. w wydawnictwie AGORA Muzyka.

Bilety (20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu) do nabycia przez portal biletyna.pl, a także stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 8, w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29, Grotach Nagórzyckich przy ul. Pod Grotami 2/6, Skansenie Rzeki Pilicy przy ul. Modrzewskiego 9/11. Zapraszamy.