Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Teatralny „Kulturalny piątek”

Spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu aktorów z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! to kolejna propozycja w ramach wakacyjnego projektu „Kulturalne Piątki”. 11 sierpnia do sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury przybyła liczna grupa najmłodszych i tych nieco starszych odbiorców teatru.

FOTO


“Brzydkie kaczątko” to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w oryginalny sposób.Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w przedstawieniu nie pada ani jedno słowo. Do przekazu użyto uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk. Spektakl lalkowy grany jest zarówno w planie żywym jak i za pomocą kilku technik lalkowych okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną.

Po spektaklu dzieci miały możliwość wziąć udział w mini warsztatach teatralnych, a następnie same wcieliły się w aktorów. Przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury odegrały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Zajęcia poprowadzili instruktorzy MCK.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij