Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


TBO 2017. Sprawdź, które projekty zostaną zrealizowane

Tomaszowianie zdecydowali na co przeznaczą 1 mln zł w ramach drugiej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Największą liczbę głosów otrzymał projekt budowy kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. W sumie zrealizowanych zostanie sześć wniosków, a dwa mają szansę być sfinalizowane w mniejszym zakresie.

TBO

Głosować można było przez dwa tygodnie w punktach stacjonarnych i przez Internet. Na karcie do głosowanie znalazło się 21 projektów – 4 ogólnomiejskie i 17 lokalnych. W głosowaniu wzięło udział 8.033 mieszkańców, czyli o ponad 1.300 więcej niż w poprzednim roku. Tomaszowianie oddali w sumie 13.764 głosy (9.151 przez Internet i 4.613 w punktach stacjonarnych).

W drugiej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego kwota na realizację projektów ogólnomiejskich wynosi 400 tys. zł, a na pozostałe projekty po 150 tys. zł dla każdego z czterech rejonów zamieszkania. Wśród projektów ogólnomiejskich, największą liczbę głosów otrzymał wniosek budowy kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Poparło go aż 2.265 osób. W ramach inwestycji wybudowana zostanie niecka basenowa o powierzchni około 220 m2, głębokości od 0,10 do 1,30 m, o nieregularnym kształcie wraz z kolorowymi zabawkami wodnymi. Basen będzie miał szerokie zastosowanie w fizjoterapii jako czynnik wspomagający proces usprawniania. Będą mogli korzystać z niego podopieczni ORDN i mieszkańcy miasta. Szacunkowy koszt inwestycji to blisko 400 tys. zł.

W pierwszym rejonie zamieszkania zrealizowany zostanie projekt rewitalizacji parku "Michałówek", który zdobył 644 głosy. Ideą wniosku jest odnowienie zaniedbanego, nieużytkowanego terenu miejskiego oraz stworzenie bezpiecznego miejsca relaksu dla mieszkańców i użytkowników dzielnicy. Szacunkowy koszt projektu to 150 tys. zł.

W drugim rejonie zamieszkania, największą liczbę głosów (393) otrzymał projekt budowy Ludwikowskiej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej. W ramach tej inwestycji, zagospodarowany zostanie teren przy ul. Jana. Powstaną tam urządzenia przeznaczone do rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szacunkowy koszt to 68 tys. zł. W tym rejonie zamieszkania zrealizowany zostanie również projekt budowy placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 (279 głosów, 64.900 zł). Pozostałe środki, po konsultacji z pełnomocnikiem, zostaną przeznaczone na realizację wniosku, który zajął trzecie miejsce tj. modernizacja placu zabaw i budowa mini siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 8 (165 głosów).

W trzecim rejonie zamieszkania, tomaszowianie poparli budowę parkingu w celu poprawy jakości i funkcjonowania komunikacji mieszkańców osiedla przy ul. Niskiej 49. Projekt ten uzyskał 484 głosy, a jego szacunkowe koszty opiewają na kwotę 150 tys. zł.

W czwartym rejonie zamieszkania, 1.215 głosów uzyskał projekt budowy miejsca rekreacji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. W ramach tej inwestycji powstanie siłownia zewnętrzna, stoliki do gry w szachy, chińczyka czy ping-ponga. Wykonane zostaną również nasadzenia krzewów i bylin ozdobnych. Siłownia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców i monitorowana całodobowo. Szacunkowe koszty inwestycji to blisko 58 tys. zł. Pozostałe środki, po konsultacji z pełnomocnikiem, zostaną przeznaczone na realizację wniosku, który zajął drugie miejsce tj. budowa placu zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (1.080 głosów).

Dodajmy, że w tym roku po raz pierwszy głosować mogli tomaszowianie, który ukończyli 16 lat. Każdemu głosującemu przysługiwało prawo do oddania po jednym głosie na projekt ogólnomiejski i projekt z dowolnego rejonu zamieszkania.

Wyniki TBO

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij