Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tajemnicze zniknięcie Ignacego

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 11 bierze udział w kolejnej już VI edycji programu ,,Być jak Ignacy".

Uczniowie klasy VII a oraz uczniowie klasy III a (zrzeszeni w kole ,,Ananasy z trzeciej klasy") mają za zadanie odnaleźć wielkiego naukowca, który zagubił się w czasoprzestrzeni. Krocząc wskazówkami udzielanymi przez robota BLU wyruszyli w niezapomnianą podróż śladami tajemniczego zniknięcia Ignacego. Poprzez naukę i zabawę stają się polarnikami i konstruują kompasy, budują samoloty zgłębiając podniebne odkrycia. Poznają tajniki ludzkiego mózgu i zachwycają się pięknem przyrody. Budują maszyny proste i stają się odkrywcami prehistorii, aż wreszcie wyruszą w kosmiczną podróż prowadzącą do celu tej przygody czyli odkryć energetycznych i postaci naszego bohatera - Ignacego.

Historia nauki to historia wybitnych osób, których odwaga i determinacja zmieniły świat. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od lat wspiera działania propagujące naukę i edukację. Dzięki akcji ,,Być jak Ignacy" mamy nadzieję przekonać dzieci i młodzież, że pełni pasji ludzie rozpoczynający naukę byli tacy jak oni. W każdym dziecku drzemie wiele możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać mu odwagi i zachęcić do poznawania świata.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij