Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tablice interaktywne dla trzech tomaszowskich szkół

Wraz z zakończeniem roku szkolonego 2015/2016 dobiegł końca konkurs „Szkoła w mieście bez elektrośmieci” prowadzony w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Zwycięzcami zostały trzy szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego, które nagrodzono tablicą interaktywną.

 „Szkoła w mieście bez elektrośmieci”. Finał konkursu w SP nr 14

Wśród wszystkich szkół uczestniczących w konkursie, najwięcej punktów uzbierały szkoły z naszego miasta. Liderem klasyfikacji została Szkoła Podstawowa nr 14, drugie miejsce zdobył Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 10. Wszystkie trzy placówki otrzymują od organizatorów cenną nagrodę – tablicę interaktywną.

Nagrody zostały przekazane laureatom podczas konferencji prasowej mającej miejsce 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14. Na wydarzeniu obecni byli Zofia Szymańska - zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, dyrekcja szkół, szkolni koordynatorzy programu, dzieci z rodzicami oraz prezes ElektroEko – Grzegorz Skrzypczak i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi - Kazimierz Perek

W tegorocznej edycji konkursu placówki wykazywały się wyjątkową pomysłowością w organizowaniu zbiórek, co jak widać, przełożyło się na efekty. To właśnie tego typu akcje, zarówno o lokalnym jak i ogólnopolskim zasięgu przyczyniają się do tego, że coraz więcej mieszkańców naszego kraju jest świadomych jak postępować z elektrośmieciami. W efekcie programów edukacyjnych, takich jak „Moje miasto bez elektrośmieci”, telefon komórkowy, laptop czy lodówka rzadziej trafiają na dzikie wysypiska.

Szkoła w mieście bez elektrośmieci

„Szkoła w mieście bez elektrośmieci” to edukacyjno-ekologiczny konkurs adresowany do szkół podstawowych, organizowany  przez ElektroEko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Organizatorom projektu zależy na promowaniu ekologicznych postaw, między innymi poprzez edukowaniu najmłodszych Polaków na temat prawidłowych zasad postępowania z elektrośmieciami. Dotychczas do programu przyłączyło się ponad 3,5 tysiące placówek edukacyjnych z różnych regionów Polski.

Każdy podmiot uczestniczący w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” otrzymuje dostęp do profesjonalnych, edukacyjnych materiałów przygotowanych przez organizatorów. Przy ich pomocy prowadzone są ekologiczne zajęcia, na których najmłodsi uczą się czym jest recykling, selektywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, o czym przekonują się w praktyce i dlaczego jest tak ważna.

„Szkoła w mieście bez elektrośmieci” jako część składowa ogólnopolskiego programu, również kładzie nacisk na selektywną zbiórkę urządzeń. Placówki edukacyjne uczestniczące w konkursie zbierały elektrośmieci organizując zbiórki na terenie szkoły. Zebrany sprzęt musiały co najmniej raz na kwartał wysłać organizatorom, w celu otrzymania za niego Kuponów Funduszu Oświatowego, wymienianych na punkty. To właśnie na ich podstawie wyłonieni zostali zwycięscy. Konkurs trwał od
1 września 2015r. do 31 maja 2016r., natomiast laureaci zostali wyłonieni 10 czerwca br.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 283 szkoły z różnych regionów kraju. W zbieranie sprzętu angażowali się nauczyciele, uczniowie, rodzice, a także lokalne społeczności. Dzięki temu dzieci, w praktyce mogły dowiedzieć się na czym polega selektywna zbiórka elektrośmieci.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij