Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-28

Sześć osób za zmianą nazwy ulicy Oskara Lange


Znamy już wyniki konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazwy ulicy Oskara Lange. Wniosek w tej sprawie złożyło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. W konsultacjach wzięło udział 629 mieszkańców – 623 osoby są przeciwne tej inicjatywie.

 

 

Przypomnijmy, że na wniosek prezydenta Marcina Witko, z punktu obrad październikowej sesji Rady Miejskiej została zdjęta uchwała w  sprawie zmiany nazwy ulicy Oskara Lange. Wniosek o podjecie takiej uchwały złożyło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Zdaniem prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, sprawa zmiany nazwy ulicy powinna być szczegółowo rozpatrzona. Marcin Witko podkreślał wówczas, że ważny jest dla niego udział społeczeństwa w życiu miasta i tym samym zostały zorganizowane konsultacje społeczne.

 

Konsultacje przeprowadziło  Biuro Partnerstwa i Rozwoju w Kancelarii Prezydenta Miasta w dniach 1 - 14 grudnia 2015 r. w formie ankiety konsultacyjnej, którą po wypełnieniu można było dostarczyć w formie papierowej (do Urzędu Miasta i Informacji Turystycznej) oraz elektronicznej (e-mail, MMS).

 

W ramach konsultacji dostarczono łącznie 640 ankiet, z których 11 uznano za nieważne (7 ankiet nie podpisano, 2 ankiety wypełniły osoby nie będące adresatami konsultacji, 2 ankiety złożono podwójnie).

 

Prawidłowe ankiety złożyło 629 osób, co stanowi około 40% mieszkańców ulicy Oskara Lange. 6 osób opowiedziało się za zmianą nazwy ulicy, a 623 osoby są przeciwne tej inicjatywie. Teraz z wynikami zapoznają się radni Rady Miejskiej.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij