Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Światowy Dzień Ziemi w MBP

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko.

Dzień ziemi

W dwóch spotkaniach (20 i 21 kwietnia) w książnicy dla dzieci i młodzieży uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola nr 19 z Tomaszowa Mazowieckiego oraz uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 1. Młodsza grupa dzieci na początek wysłuchała książeczki pt: ,,Franklin i kółko przyrodnicze”, zapoznała się z kodeksem młodego ekologa oraz złożyła przyrzeczenie dbania o naszą planetę ,,Ziemię”. Następnie maluchom został odczytany List do ekoludków z książki A. Nożyńskiej - Demianiuk pt: ,,Ekologiczne dzieciaki, czyli bon ton w przyrodzie”. Grupa uczniów ze szkoły podstawowej natomiast stworzyła własny kodeks małego ekologa, rozwiązywała test o ochronie środowiska oraz zapoznała się z fr. książki ,,O przyrodzie” M. Falenckiej – Jabłońskiej, w którym była mowa o tym co dziej się w przyrodzie w miesiącu kwietniu, zarówno w świecie roślin jak i zwierząt.

Lekcje w bibliotece przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wykazywały się dużą aktywnością, pytaniom nie było końca, co świadczy o tym jak duże zainteresowanie wzbudza wśród młodych czytelników otaczająca nas przyroda. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. co to jest recykling, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna . Wiele radości sprawiły dzieciom zagadki dotyczące świata przyrody oraz projekcja filmowa, gdyż na zakończenie obie grupy obejrzały film animowany pt.: ,,Była sobie Ziemia”, z którego również dowiedziały się jak ważne jest mądre i odpowiedzialne współżycie człowieka z przyrodą.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij