Świąteczne lekcje biblioteczne

W piątek, 2 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl lekcji bibliotecznych         na temat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia są skierowane do grup przedszkolnych i uczniów z klas młodszych. Katolickie Przedszkole „Antoś” odwiedziło jako pierwsze placówkę.

Lekcja biblioteczna

Lekcje rozpoczęły się od rozmowy na temat tradycji bożonarodzeniowych, które zostały przedstawione w książce pt. „Polskie zwyczaje świąteczne” autorstwa Renaty Hryń-Kuśmierek. Najmłodsi wysłuchali opowiadania o wesołym żółwiku Franklinie. Następnie przyszła kolej na zabawę ruchową, przedszkolaki tańczyły do piosenki: „My jesteśmy choineczki”. Dzieci wysłuchały także „Legendy o choince” Jadwigi Dmowskiej oraz wykonały pracę plastyczną polegająca na udekorowaniu papierowej choinki bombkami z bibuły.