Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Start do biznesu – wsparcie dla bezrobotnych

Międzynarodowa Fundacja Kobiet (Lider Projektu) w partnerstwie z Fundacją Inkubator realizuje projekt pt. „Start do biznesu” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  


start do biznesu


CELEM GŁÓWNYM PROJEKTU jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia w woj. łódzkim poprzez utworzenie 64 podmiotów gospodarczych w wyniku zapewnienia kompleksowego wsparcia 64 osobom spośród 80 uczestników projektu – osób bezrobotnych, w wieku 30 lat i więcej, zamieszkujących na obszarze woj. łódzkiego, zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą i znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Projekt rozpoczął się 11 listopada 2019 roku i potrwa do 30 listopada 2021 roku.

 KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

 W projekcie mogą uczestniczyć bezrobotne osoby fizyczne, zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, spełniające następujące kryteria formalne:

a) w wieku 30 lat i więcej,

b) zamieszkujące na terenie woj. łódzkiego (zgodnie z art. 25 Kodeksu Cywilnego),

c) znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.

 ‒  w wieku 50 lat i więcej,

 ‒  długotrwale bezrobotni,

 ‒  kobiety,

 ‒  z niepełnosprawnościami,

 ‒  o niskich kwalifikacjach.

 Co najmniej 60% uczestników projektu stanowić będą osoby bezrobotne zamieszkujące na terenie powiatów: brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, pajęczańskiego, poddębickiego, tomaszowskiego i wieluńskiego.

 
FORMA WSPARCIA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU:

 ‒ szkolenie „ABC BIZNESU” w wymiarze 50 godzin;

 ‒  doradztwo indywidualne biznesowe w wymiarze 7 godzin;

 ‒  jednorazowa dotacja w formie stawki jednostkowej na samozatrudnienie dla 64 osób w wysokości 23.050 zł na uczestnika;

 ‒  finansowe wsparcie pomostowe w wysokości do 2000 zł/m-c/osobę przez okres do 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

 W ramach projektu zorganizowane zostaną cztery edycje naboru (ogółem 80 osób; 20 osób w każdej edycji, w tym 10 kobiet i 10 mężczyzn) w następujących terminach:

 ‒  I edycja: 9 grudnia 2019r. – 10 STYCZNIA 2020r.

 ‒  II edycja - planowany termin rozpoczęcia rekrutacji: luty 2020r.

 ‒  III edycja - planowany termin rozpoczęcia rekrutacji: kwiecień 2020r.

 ‒  IV edycja - planowany termin rozpoczęcia rekrutacji: czerwiec 2020r.


Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w regulaminie na stronie internetowej projektu www.startdobiznesu.inkubator.org.pl oraz w siedzibie biura projektu. Dane teleadresowe biura projektu – Fundacja Inkubator, ul. ks. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź (teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), tel. 42 637-01-78, 609-466-688, e-mail: startdobiznesu@inkubator.org.pl.

Źródło: Fundacja Inkubator

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij