Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-09-09

Sprzątanie świata 2016

W tym roku dwudziesta trzecia edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2016” przebiega pod hasłem „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. W naszym mieście posumowanie trwającej cały rok akcji odbędzie się od 16 do 18 września.

Odpady

Celem tegorocznej kampanii jest promowanie zasobów i efektywnej segregacji, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych w życiu codziennym odpadów. Akcja zachęca do racjonalnego wykorzystywania nabywanych przez nas przedmiotów, przestrzega przed pochopnym wyrzucaniem ich do kosza oraz zwraca uwagę na bezpośredni wpływ wtórnego wykorzystania surowców na redukcję ilości odpadów, a tym samym miejsca na składowiskach.

Jak każdego roku młodzi wolontariusze ze wszystkich przedszkoli i szkół oraz pracownicy firm z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego wyruszą na wielkie sprzątanie naszego Miasta, które zostanie podzielone na rejony.

ENERIS Surowce wtórne S.A. przekaże dzieciom, młodzieży i innym osobom uczestniczącym w akcji niezbędne rękawice i worki. Po zakończeniu akcji firma odbierze z wyznaczonych miejsc zebrane śmieci.

Zapraszamy także dorosłych do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu. Chętnych prosimy o kontakt osobisty w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (bud. „C”, piętro I, pokój nr 11) lub pod numerem telefonu: 44 724 23 11 wew. 262.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij