Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spotkanie z Jackiem Lombarskim – autorem książek o „Hubalu”

Jacek Lombarski, autor publikacji książkowych o Hubalu będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas spotkania, które zaplanowano 9 czerwca (czwartek) o godzinie 17 odbędzie się promocja książek „Major Hubal. Fakty, legendy, mity” oraz „Śladami majora Henryka Dobrzańskiego-Hubala. Ostatnie dni”.

W czasie spotkania autor zaprezentuje źródła historyczne oraz drogi własnych poszukiwań prawdy o Ostatnim Żołnierzu Rzeczypospolitej. Zaplanowana jest również projekcja filmu „Oddział Wydzielony Wojska Polskiego mjr. Hubala" z cyklu „Z dziejów kawalerii polskiej w XX wieku”, sfinansowanego w ramach projektu „Ułani Werbują” przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Jacek Lombarski to dziennikarz, popularyzator wiedzy o mjr. Henryku Dobrzańskim, absolwent wydziału dziennikarstwa UW, autor wielu publikacji poświęconych „Hubalowi”. W 2008 roku został odznaczony honorową odznaką Środowiska byłych żołnierzy majora Hubala „Hubalczycy”. Współinicjator organizacji dwóch „Zjazdów szkół i drużyn harcerskich noszących imię majora Hubala i jego żołnierzy” w latach 2010 i 2014, budowy pomnika „Hubalowej wigilii” oraz wielu wystaw.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij