Spektakl „u Hrabiego” – to było wyjątkowe wydarzenie

Za nami plenerowy spektakl w pałacu Ostrowskich „u Hrabiego”, który zachwycił liczną publiczność. Zarówno tematyka spektaklu skupiona wokół życia i działalności Antoniego hr. Ostrowskiego, założyciela Tomaszowa Mazowieckiego oraz jego małżonki – Józefy z Morskich, jak i niepowtarzalny klimat dawnego hrabiowskiego ogrodu i Pałacu Ostrowskich, wzmocnione muzyką kwartetu smyczkowego, teatralnym oświetleniem i scenografią na długo wrył się w pamięć widzów tego wyjątkowego wydarzenia.

Na niewątpliwy sukces spektaklu złożyła się praca i zaangażowanie wielu osób. Warto podkreślić, że twórcy i aktorzy spektaklu to tomaszowianie. Prezentujemy twórców, pełną obsadę spektaklu oraz osoby zaangażowane w jego powstanie:

Reżyseria Karina Góra. Scenariusz Karina Góra oraz Radek Maksymowicz. Scenografia i kostiumy Małgorzata Baryś.

Józefa Ostrowska z domu Morska - Klaudia Koścista i Antoni hrabia Ostrowski - Wiktor Węgliński. Wehikuł czasu – Kamil Olczyk, Mojra – Maja Pinczewska oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim: Krystyn – Tymon Ćwiertnia, tkaczki/pokojówki – Anna Cuper, Natalia Zieleniak, Hanna Nippe, Oleksandra Veviur, Martyna Fornalczyk, Pola Warych, Julia Kaczmarek, Hanna Kowalczyk, zielarki – Maria Jaroma, Vanessa Winek, Oliwia Fałek, majordomus – Wiktor Pawlak, lokaj – Filip Marczewski.

Wizualizacje, zdjęcia, projekt graficzny plakatu Dariusz Kwapisiewicz, światło i dźwięk FBI Dominik Czwartek, koordynacja Ewa Służewska, konsultacja historyczna prof. Elżbieta Wichrowska Uniwersytet Warszawski i Magdalena Sepkowska - Muzeum w Tomaszowie Maz. Kwartet smyczkowy Angelika Błaszczyk - Kociela, Kornelia Bielas, Karolina Ziętek, Zofia Krzysztofik, śpiew – Jagoda Jasnowska, aranżacja piosenki finałowej Piotr Goljat.

Wszystkim twórcom, obsadzie spektaklu i organizatorom wydarzenia składamy podziękowania i serdeczne gratulacje!

Zadanie było współfinasowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.