Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spektakl „Kup kota w worku, kup” w MCK Tkacz

Spektakl pt. „Kup kota w worku, kup” wg prozy Tadeusza Różewicza będzie można obejrzeć 10 września o godz. 19 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Michał Rzepka. Wystąpią uczestnicy zajęć teatralnych w MCK.

Tadeusz Różewicz, pisząc „Kup kota w worku, kup”, wcielił się w rolę współczesnej maturzystki. Powstał z tego rodzaj pamiętnika pseudoartystki, nadmiernie zakochanej w słowach. Niestety, nie są to słowa poezji, ale słowa z gazet, prasy brukowej i kolorowej, z radia i telewizji, słowa reklamy i propagandy, słowa dziwolągi i dziwotwory, słowa połamane i rozbite, poskręcane i poprzekręcane, pogniecione i podarte, słowa dziwiące się sobie samym, sobie nawzajem, znaczące coś innego, niż kiedyś znaczyły.

Dynamiczny rytm przedstawienia oddaje tempo dzisiejszej kultury, która niezwykle szybko porzuca zainteresowanie jednymi tematami na rzecz kolejnych, bardziej kontrowersyjnych. Przyczynia się to do jej infantylizacji oraz karykaturalności. Jednym z najważniejszych celów życia dzisiaj jest zdobycie popularności, czego efektem jest tak duża liczba artystów, terapeutów, cudownych uzdrowicieli czy rewolucjonistów. Handluje się wszystkim, co może przynieść rozgłos: osobistymi problemami czy orientacją seksualną.

Występują: Aleksandra Zaborowska, Hanna Kaczuba, Jagoda Dębiec, Julia Ostrowska, Robert Pająk, Wiktoria Freus, Zuzanna Borowska.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w MCK przy pl. Kościuszki 18 oraz w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij