Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spacer z historią w tlle

W sobotę, 18 czerwca odbył się pierwszy z cyklu spacer po Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury i działająca w jego strukturach Informację Turystyczną, a konkretnie po pl. T. Kościuszki i ulicach przyległych. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a uczestnicy podkreślali, że inicjatywa jest bardzo trafiona i już czekają na kolejne spacery.

Celem organizowanych spacerów jest przekazanie szczegółowej wiedzy i ciekawostek dotyczących poszczególnych zakątków Tomaszowa Mazowieckiego. Spacery prowadzą specjaliści w danej dziedzinie, którzy dzielą się swoją wiedzą, niejednokrotnie zdobywaną przez wiele lat. Przewodnikiem podczas spaceru, który odbył się w rejonie placu Kościuszki był Marian Fronczkowski – regionalista i autor publikacji o historii miasta.

Spacerowicze poznali m.in. historie i ciekawostki dotyczące dawnego rynku św. Józefa, pomnika Tadeusza Kościuszki, kamienicy Choromańskich, w której mieścił się pierwszy w mieście ratusz, dawnych jatek, kościoła św. Trójcy, kamienicy rodziny Knothe i wielu innych budynków znajdujących się w centrum miasta. Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka - słodki poczęstunek ufundowany przez Annę i Cezarego Dębców, właścicieli sklepów Deko Smaku. Przy owocowych babeczkach i kawie był czas na odpoczynek, pytania i dodatkowe rozmowy o historii Tomaszowa. W ramach podziękowania za odkrywanie przed uczestnikami spaceru niezwykle ciekawych dziejów Tomaszowa Mazowieckiego pan Marian Fronczkowski otrzymał od organizatorów wydarzenia upominek oraz pamiątkową ceramiczną kamieniczkę wykonaną w pracowni Miejskiego Centrum Kultury.

„Spacery po Tomaszowie” to najnowszy projekt przygotowany i pilotowany przez pracowników Informacji Turystycznej funkcjonującej w strukturach MCK. W najbliższym czasie planowane są kolejne wydarzenia. Informacje o nich będzie można znaleźć na stronie internetowej www.mck-tm.pl oraz na fanpage’u MCK na Facebooku.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij