Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Snowpark "Baśniowa”. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Tomaszowianie aktywnie korzystają ze snowparku „Baśniowa”, czyli miejsca sportowo-rekreacyjnego dla osób jeżdżących na nartach, snowboardzie oraz uprawiających street workout. Pamiętajmy, by podczas zabawy zachowywać zasady bezpieczeństwa.

snowpark

Snowpark „Baśniowa” powstał między Halą Lodową a ul. św. Antoniego w ramach pierwszej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt stworzony przez wykonawcę był konsultowany z pełnomocnikiem mieszkańców, którzy zgłosili obywatelski wniosek. Przypomnijmy, że uzyskał on aż 1045 głosów.

W ramach prac wykonany został snowpark oparty na istniejącej górce ziemnej zwanej „Baśniówka". Jest to teren do rekreacji i uprawiania sportów zimowych dla ludzi w każdej grupie wiekowej, jeżdżących na nartach, snowboardzie oraz uprawiających street workout (ćwiczenia na drążkach i poręczach).

Regulamin

Regulamin użytkowania Snowparku

1. Urządzenia oraz przeszkody Snowparku przeznaczone są wyłącznie do jazdy na snowboardzie oraz na nartach freestyle'owych.
2. Uczestnicy korzystają ze Snowparku na własną odpowiedzialność.
3. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, mogą przebywać na terenie Snowparku wyłącznie pod opieką rodziców, opiekunów lub innych przedstawicieli ustawowych.
4. Każda osoba korzystająca z urządzeń Snowparku ma obowiązek używania kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy przez cały czas jazdy.
5. Na przeszkodach mogą przebywać jedynie te osoby, które potrafią na nie samodzielnie wjechać.
6. Na jednym elemencie może jeździć maksymalnie 1 osoba.
7. Chodzenie po konstrukcjach, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z przeszkód jest zabronione.
8. Pamiętaj o innych użytkownikach Snowparku - nie jeździsz sam!
9. W przypadku większej liczby osób korzystających ze Snowparku poinformuj innych, że właśnie najeżdżasz na przeszkodę poprzez podniesienie ręki, kontakt wzrokowy itp.
10. Na terenie Snowparku obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz środków odurzających.
11. Zabrania się korzystania ze Snowparku następującym osobom:
- kontuzjowanym (skręcenie kolana, kostki itp.),
- z chorobami układu ruchowego,
- z wadami serca,
- chorym na epilepsję,
- kobietom w ciąży.

Pamiętaj! Nic nie chroni przed upadkiem z przeszkód, nie przeceniaj swoich możliwości, nie wykonuj akrobacji bez sportowego przygotowania. Instrukcja została przygotowana przez TECHRAMPS, ul. Ogrodowa 2, 31-990 Kraków, tel. (12) 393-43-07, info@techramps.comTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij