Śnieżne inspiracje – wystawa

Zima i śnieżna aura inspiruje zainspirowała Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Siedemnastu artystów wystawiło dwadzieścia dziewięć prac plastycznych, o tej tematyce, podczas piątkowego "Wieczoru ze sztuką". Tym samym organizatorzy Dzielnicowy Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Amatorów Plastyków zainaugurowali nowy cykl artystycznych spotkań w białobrzeskiej dzielnicy.

Spotkanie ze sztuką w DOKu

Wernisaż odbył się się 3 lutego 2017 r. w siedzibie ośrodka filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Gminnej 37/39. Przykryte srebrzystym puchem pejzaże cieszyły oko znawców i sympatyków malarstwa. Autorzy prac pokazali, jak piękną porą roku może być zima, że nie jest ani nudna, ani biała, zachwyca i skłania do refleksji nad światem.

Dopełnieniem magicznego nastroju wieczoru był program „Zimowy pejzaż” w twórczości młodych literatów i wokalistów DOK-u, przygotowany pod kierunkiem instruktorek Karoliny Kozar oraz Anny Ziei, a także występ artystyczny słuchaczy Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkowie Klubu Przyjaciół Literatury podzielili się z widzami autorską poezją, wokaliści piosenką. Dorośli w brawurowy sposób recytowali wiersze oraz przygotowali wokalno - muzyczne aranżacje. Miłym akcentem były słodkie upominki dla wszystkich artystów - „Zimowe co nieco”.