Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Skansen z nowym biurem

Miejskie Centrum Kultury zakończyło projekt wyposażania Skansenu Rzeki Pilicy w nowoczesne biuro. 18 października na terenie placówki stanęły dwa, połączone szerszą ścianą, nowoczesne kontenery biurowe. Poprawią one zarówno warunki pracy jak i komfort osób, które w tym budynku będą załatwiać sprawy służbowe.

Zdjęcie przedstawia prace związane z nową inwestycją 

Przygotowania do inwestycji trwały kilka miesięcy.  Najpierw zostały przeniesione w inne (niezbyt odległe) miejsce dwa budynki stojące na terenie obecnego biura. Zabytkowy budynek starej wartowni ze Spały stanął obok carskiej toalety, natomiast kontener gospodarczy znalazł się na zapleczu obiektu.

 Następnie dokonano rekultywacji terenu i przeprowadzono liczne prace związane z przygotowaniem go do następnych działań. Wylano żelbetowe słupy stanowiące podpory kontenerów. Następnym etapem prac było wykonanie podłączeń wodno – kanalizacyjnych.

Jeden z kontenerów ufundowała Ceramika Paradyż, która już od wielu lat wspiera   placówkę i jest Oficjalnym Sponsorem Skansenu Rzeki Pilicy (filii MCK) w Tomaszowie Mazowieckim.

Skansen Rzeki Pilicy serdecznie dziękuje  zarówno Ceramice Paradyż, jak również firmie EZBUD, oraz Zakładowi Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej za okazane wsparcie przy inwestycji,  a także wszystkim zaprzyjaźnionym firmom i osobom, bez życzliwości których Skansen nie mógłby się tak rozwijać i przyciągać co roku kilkudziesięciu tysięcy turystów.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij