Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Siatkówka po raz pierwszy w Arenie, siłownia ponownie otwarta

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to obiekt wielofunkcyjny. W maju rozegrany został w niej pierwszy towarzyski mecz siatkówki. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa znów otwarta jest także siłownia.

Pierwszy mecz, na zakończenie sezonu ligowego w piłce siatkowej mężczyzn, rozegrany został 31 maja na parkiecie Areny. Zorganizował go Klub Kibica KS Lechia. Od tej pory z boiska wewnętrznego mogą korzystać wszyscy przedstawiciele środowiska siatkarskiego. Obecnie odbywają się treningi podopiecznych KS Lechia, trwa również nabór dzieci do Akademii Siatkówki Lechii prowadzonej w Arenie Lodowej. Zajęcia pod okiem trenera, kapitana i statystyka pierwszego zespołu KS Lechia Tomaszów Maz. w czerwcu przeprowadzone będą bezpłatnie. Dedykowane są zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom z roczników: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012. Do Akademii można zapisać się, wysyłając e-mail na adres: akademiasiatkowki@arenalodowa.pl. Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na 15 czerwca na godzinę 18.00.

Zarówno siatka, trybuny, jak i oświetlenie (pozwalające na transmisje w HD) są przystosowane do organizacji meczów I ligi. Istotnym udogodnieniem jest ogrzewanie punktowe zapewniające komfort trenującym zawodnikom. Specjalne piłkochwyty, umieszczone na wysokości 12 m, zapewniają bezpieczeństwo jeżdżącym po torze panczenistom. Boisko w Arenie Lodowej ma mobilny charakter, co oznacza, że w kilka chwil z obiektu siatkarskiego może zmienić się w parkiet do koszykówki, piłki ręcznej, badmintona lub futsalu. Do dyspozycji oddajemy naszym gościom także kort tenisowy.

W tym roku tory lodowe w Arenie będą mrożone w miesiącach letnich, natomiast ostateczna decyzja co do daty zostanie podjęta w najbliższym czasie. Wszystkim miłośnikom łyżew oddajemy natomiast do dyspozycji wspaniały, jedyny w Polsce kryty tor do jazdy na rolkach o długości 400 m oraz tor zewnętrzny. Harmonogram jest dostępny na stronie www.arenalodowa.pl.

Dla amatorów fitnessu po przerwie otwarta została ponownie siłownia z profesjonalnym sprzętem przystosowana do treningów funkcjonalnych, kalistenicznych oraz crossfitowych. Pierwsze treningi grupowe, z zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, odbyły się w sobotę, 6 czerwca.

W skład specjalistycznego wyposażenia naszego obiektu wchodzą również najwyższej klasy rowery typu Spinner oraz 400-metrowa bieżnia tartanowa wokół toru lodowego.

Sportowa oferta Areny została niedawno rozszerzona o kręgielnię wyposażoną w 6 torów, przeznaczoną do rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej. Wewnątrz toru wrotkarskiego powstaje trawiaste boisko. A po wysiłku fizycznym można skorzystać z relaksu w saunie lub uzdrawiającej sesji w komorze hiperbarycznej.

Na obiekty Areny Lodowej zapraszamy wszystkich uprawiających sport ‒ zarówno zawodowców, jak i amatorów.

Źródło: Arena Lodowa


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij