Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-12-07

Seniorzy wzięli udział w spartakiadzie

Ponad 100 osób wzięło udział w I Spartakiadzie dla Seniorów, która odbyła się 6 grudnia w Gimnazjum nr 7. Nagrody za najlepszy doping trafiły do Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Foto

Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10, we wtorek (6 grudnia) w Gimnazjum nr 7 przy ul. św. Antoniego 43/45. W spartakiadzie wzięło udział 105 osób, które ukończyły 50 lat. Uczestnicy stworzyli sześć grup zorganizowanych: Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”, Klub Seniora Dzielnicowego Ośrodka Kultury, Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZZYL”, Ognisko TKKF ZNP, Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Celem rozgrywek była popularyzacja zdrowej, sportowej rywalizacji oraz rekreacji ruchowej seniorów.

Uczestnicy spartakiady wzięli udział w kilkunastu konkurencjach. Najlepsi otrzymali nagrody, a dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Nagrody specjalne za najlepszy doping trafiły do Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Udział w imprezie był bezpłatny.

W trakcie Spartakiady można było spotkać Świętego Mikołaja ze śnieżynkami, w które wcieliły się uczennice Gimnazjum nr 7.

Organizatorem I Spartakiady Seniorów był Urząd Miasta przy współpracy z Gimnazjum nr 7, Miejskim Centrum Kultury, Radą Sportu przy prezydencie miasta, Krajowym Stowarzyszeniem Seniorów „PASJA” i Stowarzyszeniem Abstynenckim "Azyl". Urząd Miasta dziękuje również za pomoc przy organizacji imprezy Zakładowi Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej za przekazane gadżety, Związkowi Harcerstwa Polskiego za zorganizowanie pomocy medycznej, Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej za wypożyczenie sprzętu, Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków Oddział Miejsko-Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim za zorganizowanie punktu pomiaru cukru i ciśnienia oraz grupie tanecznej z Gimnazjum nr 7.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij