“Salonik ARTystyczny” - nowa propozycja MCK

Pierwsze spotkanie z cyklu „Salonik ARTystyczny” odbyło się w piątek 17 lutego w Miejskim Centrum Kultury, filii MOK. Plastyk amator, Dawid Krośnia zaprezentował publiczności swoje prace i wachlarz plastycznych zainteresowań.

Spotkanie z artystą w Tkaczu

Podczas krótkiego wywiadu przeprowadzonego przez Katarzynę Borowską, dowiedzieliśmy się, że zaczynał od rysunków technicznych i architektonicznych, swoje umiejętności szlifował pod okiem Pana Mirosława Bernackiego, natomiast szczególne podejście do sztuk pięknych zyskał w Stowarzyszeniu Amatorów Plastyków.

Jego ulubioną techniką jest rysunek ołówkiem, choć próbował też rysować węglem i kolorowymi pastelami. Najnowszą technikę, którą opanował jest technika ,,malowania” za pomocą spreyów, inspirowana przede wszystkim marzeniem, jakim jest zwiedzanie kosmosu.

Dawid Krośnia to również osoba lubująca się w grach komputerowych, to właśnie stad czerpał inspirację do stworzenia kolczugi, łuku i strzał. Jest w trakcie pracy nad modelem własnoręcznie tworzonym z papieru.

Aktualnie jego największym marzeniem jest posiadanie własnego mieszkania, gdzie bez skrępowania będzie mógł pracować nad swoimi pracami artystycznymi.

Wystawę prac Dawida Krośnia można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury do połowy marca – zapraszamy.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury