Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rusza TBO 2020

Już od 1 marca (piątek) przyjmowane będą pomysły tomaszowian w ramach V edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców przeznaczono kwotę 1,5 miliona zł. Poniżej przedstawiamy zasady działania TBO.

 

Rodzaje projektów Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

 • Projekty infrastrukturalne

W TBO 2020 przeznaczono na nie kwotę 1.200.000,00 zł. Są to projekty, które trwale zagospodarują przestrzeń oraz nadadzą jej trwałe cechy funkcjonalne lub będą dotyczyły zakupu innego środka trwałego niezbędnego do realizacji zadań publicznych miasta.

 

 • Projekty społeczne

W TBO 2020 przeznaczono na nie kwotę 300.000,00 zł. To projekty ukierunkowane na realną zmianę społeczną. Mogą dotyczyć działań edukacyjnych, kulturalnych, turystycznych, sportowych lub innych dziedzin bezpośrednio wpływających na społeczność, do której są skierowane.

 

Kolejną nowością jest fakt, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta (bez ograniczenia wiekowego). Pamiętać jednak należy, że osoby poniżej 18 roku życia chcące wziąć udział w głosowaniu będą musiały uzyskać pisemną zgodę rodziców / opiekunów prawnych.

 

Kryteria weryfikacji projektów

 • Projekty można zgłaszać w formie elektronicznego formularza wniosków dostępnego na stronie tomaszowskibo.pl lub w wersji papierowej na odpowiednim formularzu dostępnym
  w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim lub na stronie www.tomaszowskibo.pl do 29 marca 2019 r.
 • Proponowane projekty muszą być zgodne z katalogiem zadań własnych miasta Tomaszowa Mazowieckiego, prawem lokalnym, a w szczególności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
 • Zgłoszone projekty nie mogą stanowić przeszkody w wykonaniu innych zadań realizowanych lub planowanych przez miasto Tomaszów Mazowiecki.
 • Projekty mogą być realizowane wyłącznie z wykorzystaniem terenów, na których miasto Tomaszów Mazowiecki może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne na te zadania.
 • Wartość zgłoszonych projektów nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na dany rodzaj projektów.
 • Projekt musi być poparty przez co najmniej 20 mieszkańców miasta, bez względu na wiek. Należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie powinny uzyskać pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w głosowaniu.
 • Realizacja projektów powinna odbywać się w ciągu jednego roku budżetowego.

 

Wnioski papierowe przyjmowane będą w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. P.O.W. 10/16, budynek C, I piętro, pokój nr 10 (wejście od ul. Mościckiego). Tam też można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji TBO.

 

Nad oceną projektów czuwa zespół składający się z przedstawicieli Rady Miejskiej, prezydenta miasta oraz sektora pozarządowego. W pierwszej kolejności wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, a następnie trafią do poszczególnych komórek lub jednostek organizacyjnych w celu merytorycznego zatwierdzenia ich zakresu.

 

Każda zmiana w projekcie będzie uzgadniana z pełnomocnikami wyznaczonymi spośród osób popierających zgłoszone zadanie.

 

Harmonogram V edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego

 

Harmonogram Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

1 – 29 marca 2019

Składanie przez mieszkańców propozycji projektów (wstępna weryfikacja - celem możliwości oceny realizacji projektów)

kwiecień – maj 2019

Weryfikacja złożonych projektów i ustalenie przez Zespół ostatecznej listy projektów do głosowania

4 – 17 czerwca 2019

Przeprowadzenie głosowania

do 31 lipca 2019

Ogłoszenie wyników

 

 

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.tomaszowskibo.pl, Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: tbo@tomaszow-maz.pl, lub pod nr tel. 44 724 23 11 wew. 257.

 

 plakat tbo 2020

 ulotka tbo 2020 str 2ulotka tbo 2020 str 1Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij